Lubelszczyzna

Choć uboga pod względem ekonomicznym, jest niezwykle bogata przyrodniczo i kulturowo. Lubelszczyzna to rolnictwo, lasy i prawdziwy tygiel kulturowy. I to właśnie sprawa, że kraina ta staje się coraz bardziej atrakcyjna dla szukających kontaktu z naturą turystów.

Krajobraz Lubelszczyzny, mimo braku wysokich gór oraz jezior, jest bardzo zróżnicowany. Zachwyca przyroda Poleskiego Parku Narodowego oraz wąwozy na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Chętnie zwiedzane są najważniejsze miasta, czyli Lublin oraz Zamość. Dużą atrakcją jest Chełm i znajdujące się w tym mieście podziemia kredowe. Lubelszczyzna to również piękna dolina Bugu i ciekawa kultura pogranicza polsko – ukraińskiego.

Zamość to główny cel wielu wycieczek odwiedzających tę krainę. Stare Miasto wyróżnia się pięknym rynkiem. Ciekawe są tutejsze mury miejskie oraz synagoga. Zamość, jako perełka polskiego renesansu, od lat jest chętnie odwiedzany przez turystów.

Drugim atrakcyjnym miastem jest Lublin. Na Starym Mieście zachowało się wiele zabytkowych kamieniczek, ciekawym obiektem jest również tutejszy zamek.

Warto odwiedzić również Kozłówkę, w której znajduje się jeden z najpiękniejszych zespołów pałacowych w Polsce. Prawdziwą perełką Lubelszczyzny jest Kazimierz Dolny, w niczym nie ustępuje mu również Nałęczów.